E22UNLM100S
E22UNLM100S
E22UNLM100S
E22UNLM080S
E22UNLM125S
E22UNLM160S
E22UNLM200S
E22UNLM100S
E22UNLM100S
Highlights
Abrasion resistance
Low-noise operation
Non-marking
Water resistance
Request A Quote
Technical Data
Wheel diameter
100 mm
Wheel width
32 mm
Bearing type
Stainless steel plain
Plate size
105×85 mm
Plate hole centers
80/77×60 mm
Plate hole
9 mm
Offset
35 mm
Overall height
128 mm
Load capacity
150 kg
Temperature
-25 /+85°C