E22UNLM200S
E22UNLM200S
E22UNLM200S
E22UNLM080S
E22UNLM100S
E22UNLM125S
E22UNLM160S
E22UNLM200S
E22UNLM200S
Highlights
Abrasion resistance
Low-noise operation
Non-marking
Water resistance
Request A Quote
Technical Data
Wheel diameter
200 mm
Wheel width
50 mm
Bearing type
Stainless steel plain
Plate size
135×105 mm
Plate hole centers
105×80/75 mm
Plate hole
11 mm
Offset
52 mm
Overall height
240 mm
Load capacity
400 kg
Temperature
-25 /+85°C